Payitaht Abdülhamid Dizisinde Mahmut Paşa Ölecek mi?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisi geçtiğimiz bölümünde müthiş bir sonla haftayı kapatmıştı. Gelecek hafta Mahmut Paşa ölecek mi? Hakkında ne hüküm verilecek merak ediliyor.

Payitaht Abdülhamid Dizisinde Mahmut Paşa Ölecek mi?

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Payitaht Abdülhamid dizisinde geçtiğimiz bölüm oldukça heyecanlı bir son yaşanmıştı. Yaşanan sonla birlikte dizinin sevenleri Mahmut Paşa'nın ölüp ölmeyeceğini merak etmeye başladılar. TRT 1 ekranlarında yaklaşık 1.5 ay gibi bir süre önce yayınlanmaya başlayan ve Osmanlı Devleti'nin en önemli padişahları arasında gösterilen ve devrinin en önemli devlet adamı olan Ulu Hakan Abdülhamid-i Sani hazretlerinin konu edildiği dizi soluksuz kaldığı yerden bu haftada devam edecek gibi görünüyor.

Payitaht Abdülhamid Konusu

Osmanlı Devleti'nin en önemli padişahlarından bir tanesi olan ve devrinin en önde gelen lideri Ulu Hakan Abdülhamid-i Sani Hazretleri'nin hayatını konu alan dizi de Ulu Hakan'ın tahta geçişinin 20. yılından sonraki döneme ait yaşanan olaylar ele alınmaya çalışılıyor. Daha önce Filinta ismindeki Osmanlı Polisiye dizisini gerçekleştiren yapımcılar üstleniyorlar. Bilindiği üzere Filinta dizisinde Abdülhamid Han'ın tahta geçiş dönemini izlemiştik. Ardından gelen Payitaht Abdülhamid dizisi ile bu dönemin yaklaşık olarak 20 yıl sonrasında nelerin yaşandığına dair olaylar konu alınıyor. Dizinin 4. bölümünde oldukça önemli bir gelişme yaşanmış ve planlarını çok güzel kurgulayan Abdülhamid Han nihayet içlerinde bulunmakta olan haini tespit etme fırsatı bulmuştur.

Dizinin gelecek bölümünde en çok merak edilen ise Mahmut Paşa'nın yaşayıp yaşamayacağıdır. Fakat tarih sahnesi göz önüne alındığında Mahmut Paşa'nın görevden alındığı görülüyor. Dizide de muhtemel olarak gençleri kışkırtmış olan Mahmut Paşa görevden alınacak fakat idam edilemeyecek diye tahmin edilmektedir.

Payitaht Abdülhamid Abdülhamid Dizisi Mahmut Paşa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor