Youtube Ek Açıklamalar Özelliğini Kaldırıyor

Youtube videolar içerisine eklenmekte olan ve spamcılar tarafından abartılarak kullanılan Ek Açıklamalar özelliğini kaldırmaya karar verdi.

Youtube Ek Açıklamalar Özelliğini Kaldırıyor

Günümüzün en büyük video paylaşım platformu olan Youtube bir süre önce aldığı karar ile birlikte videolar içerisine eklenmekte olan ek açıklamalar özelliğini kaldıracağını belirtti. Google bünyesinde yer alan ve sahip olduğu başarılarına devam ettiren Youtube tarafından alınan bu kararın kullanıcıları mutlu edeceği tahmin ediliyor. Youtube aldığı karar ile birlikte 2 Mayıs 2017 tarihi itibariyle "Ek Açıklamalar" özelliğini videolardan kaldıracak.

Video izlenmesi esnasında ek açıklama yazmak için kullanılmakta olan bu özellik bazı video yayıncıları ve spamcılar tarafından kullanıcıları fazlasıyla rahat edecek biçimde kullanılabiliyordu. Hatta tüm video boyunu kaplayacak genişlikte ayarlandığında ister istemez verilen linke tıklamak zorunda kalabiliyorduk. Artık bu özelliğin var olmayacak olması, spamcıların bu yöntemi kullanamayacakları anlamına geliyor. Youtube videolarında yer alan kartlar özelliği mobil ve masaüstü taraflarında görülebilirken, Ek açıklamalar özelliği mobil tarafta yer almıyordu. Youtube böylelikle kartlar ile birlikte ek açıklamaların yakında fişini çekeceğinin sinyallerini çok önceden veriyordu. Çünkü kartlar kullanarak istenirse anket vb. gibi işlemleri gerçekleştirebiliyoruz ya da istenirse verilen bağlantılara yönlendirme yapılabiliyor.

Ek açıklamaların kalkacağı ile birlikte Youtube üzerinde böyle bir değişimin yapılıyor olması, Youtube'da yapılan spam vari paylaşımlarında önüne geçilebilmesini sağlayacak gibi görünüyor. Ayrıca videolara yerleştirilmiş olan kartların tıklama oranı, ek açıklamalara göre daha yüksek olduğunu söylemekte yarar var.

Youtube Video Google
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor