Huawei P10 Kamerası iPhone 7'yi Geçti

Huwei P10 kamerası için yapılan testler neticesinde iPhone 7 kamerasını sahip olduğu özellikler itibariyle geçtiğini söyleyebiliriz.

Huawei P10 Kamerası iPhone 7'yi Geçti

Bilindiği üzere akıllı telefon piyasasında en önemli kriterlerin başında gelen kamera özellikleri konusunda rekabet günden güne artmaya devam ediyor. Farklı akıllı telefon üreticileri kameralar üzerinde yaptıkları geliştirmeler ile cihazlarını ön plana çıkarmaya çalışıyorlar. Bu gelişmeler neticesinde de, son zamanların en iyi kameralarına sahip olan akıllı telefonlarını kullanma imkanı buluyoruz. Son dönemlerde kamera alanında iddiasını oldukça arttıran ve sahip olduğu çıtasını günden güne üst seviyelere çıkarmış olan Huawei, yeni telefonu Huawei P10 ile bunu daha üst bir seviyeye çıkarıyor diyebiliriz. Kamera ve lens değerlendirmeleri gerçekleştiren Dxomark sitesi kısa bir süre önce Huawei P10'un kamera testlerini gerçekleştirdi ve değerlendirmelerini sundu.

Çift kameraya sahip olan Huawei P10'un kamerası 20 megapiksel çözünürlüğe sahip olmakla birlikte, monochrome sensör ve 2.2 diyafram aralığında 12 megapiksel RGB sensör olduğunu söylemekte yarar var. Gerçekleştirilen testlerle birlikte çok düşük ışık seviyelerinde bile çok iyi pozlama gerçekleştirdiği görüldü. Bununla birlikte koşullar ne olursa olsun, kameranın çok iyi bir siyah-beyaz dengesine sahip olduğu belirtilmiştir. Ayrıca gerçekleştirilen flaşlı çekimlerde cihazın performansının oldukça iyi sonuç ortaya koyduğu söyleniyor. Sadece fotoğraf değil, video çekimlerindeki kalitesi içinde övgü almayı başaran cihazın otofokus, pozlama ve dinamik aralığının gerçekten iyi olduğu belirtiliyor.

Huawei P10 kamerası oldukça büyük avantajlara sahip olmasına rağmen ufak eksikleri de mevcut. Bunlardan bir taensi gökyüzü çekimleri esnasında bozulma yaşayabilmesi ve karanlık ortamlarda kalite kaybının oluşabilmesi diyebiliriz. Sahip olduğu artı ve eksi özelliklerle birlikte Huawei P10 87 puan almayı başarmıştır. Aynı sitede yapılan testlerde Google Pixel 89, Samsung Galaxy S7 88 puan almış ve bu cihazların arkasında kalmıştır. Lakin 86 puana sahip olan iPhone 7 modelini geride bırakmış oluyor. Tüm bunları göz önüne aldığımızda ise, Huawei P10 kullanacak kişilerin memnun kalacaklarını belirtmekte yarar var.

Kaynak: Dxomark

Huawei iPhone iPhone 7 Huawei P10
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film