MEB Okullarda Sosyal Medya Kullanımını Yasakladı

Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı Sosyal Medya Genelgesi ile okullarda sosyal medya kullanımı ve paylaşımlarını yasakladı.

MEB Okullarda Sosyal Medya Kullanımını Yasakladı

MEB tarafından gerçekleştirilmiş olan bir açıklamayla birlikte okullarda sosyal medya kullanımı ve sosyal medya üzerinde okul içerisinde çekilmiş olan ses, fotoğraf ve video paylaşımlarının hepsi yasaklanmış durumdadır. Öğrencilerin okul içerisinde çekmiş oldukları ses, görüntü ve fotoğraf gibi herhangi bir görüntü paylaşmaları suç olarak nitelendirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı yayınlamış olduğu genelge ile birlikte okul sınırları içerisinde yer alan alanda, etkinlik ve serbest zamanlar dahil olmak üzere sosyal medya kullanımı yasaklanmış oldu. Okullarda çekilmiş olan görüntülerin paylaşılmasının 1739 sayılı kanunnamesine aykırı olduğu ve bu yasağın çiğnenmesi durumunda kişiler hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

Okullarda bu benzer uygulama daha önceden mevcut bulunuyordu ve okul içerisinde çekilmiş olan görüntülerin paylaşılması suç olacağı söyleniyordu lakin MEB bu yeni genelge ile birlikte Sosyal Medya Genelgesi adı altında belirli dayanak ve gerekçeler göstererek sosyal medya kullanımına yönelik bunu belirtmiş oldu. MEB tarafından getirilen bu yasağın sadece Lise ve dengi okullar için değil, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan tüm okullar için geçerli olduğunu söylemekte yarar var.

MEB Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor