Bilim Adamlarından 10 Yıllık Batarya Geliyor

Bilim adamları uzun ömürlü bataryalar üzerindeki çalışmalarına devam ederlerken 10 yıl dayanabilecek batarya üzerinde önemli gelişmeler oluyor.

Bilim Adamlarından 10 Yıllık Batarya Geliyor

Uzmanlar her geçen gün daha fazla yenilenebilen uzun ömürlü enerjiler üzerinde çalışmalarını yaparlarken piller içinde daha fazla verimin üstünde duruyorlar. Özellikle telefon bataryaları oldukça ileri seviyelere taşınsa da bunlarında bir ömrü var 2 sene içinde özelliklerini yitiren bataryalar pekte işlevsel durmuyor. Buna mobil çalışan pos makineler vb. şeyleri de ekleyebilirsiniz.

Bataryalar İçin En Az 10 Yıl Ömür Biçiliyor

Bilim adamları geliştirdikleri bataryalar ile batarya e pillerdeki performans düşüşünün bile yıllar sonra fark edilebileceği bir gelişmeye imza attılar. Bataryaların ömrünü uzatmak için likit teknolojisinden yararlanan araştırmacılar bu teknolojinin ev kullanıcılarını hedef aldığını belirtiyor. Yeni nesil bataryalar daha dayanıklı, güvenli ve güçlü olacak. Geliştirilen pil ve bataryalar en çok korkulan patlama riskini de ortadan kaldırıyor. Pillerin kullanım tarihi belirlenmiş değil. Fakat her gün biraz daha uzun ömürlü yenilenen enerjilere yöneldiği bu dönemde çok da uzun olmayan bir tarihte bu pil ve bataryalar günlük yaşantımıza girecek. Bu teknoloji ile maliyetlerde oldukça aşağıya çekilecek.

Batarya Bilim Adamı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor