Intel'den Coffee Lake Adında Yeni İşlemciler Geliyor!

Intel yeni nesil olacak olan 8. nesil Coffee Lake işlemcileri geliştirme konusunda son sürat çalışmalara devam ettiğini ve piyasaya sürüleceği öğrenildi.

Intel'den Coffee Lake Adında Yeni İşlemciler Geliyor!

İşlemci konusunda oldukça başarılı çalışmalar gerçekleştirmeye devam eden Intel, bu yılda yeni nesil işlemciler için çalışmalarına son sürat devam ediyor. Intel bu yıl 8. nesil işlemcileri gelmektedir. Bu işlemciler 14nm işlem sürecinden geçerek gelmektedir.

8. Nesil Coffee Lake İşlemcileri Geliyor!

Intel'den bu yıl içerisinde 8. nesil Coffee Lake adlı işlemcisi gelmektedir. Bu yıl içerisinde çıkması beklenen bu işlemci, 14nm işlem sürecinden geçerek gelmesi bekleniyor. İntel'in son seri işlemcilerinden olan Broadwell, Skylake ve Kaby Lake'in ardından gelecek bu işlemci 8. nesil olarak gelecektir. 14nm sürecinden geçecek olan bu yeni işlemciler, önceki üç nesil işlemcinin üretim süreci, yapı mimarisi ve optimizasyonunu alacaktır.

Coffee Lake işlemcileri yapısı daha farklı olacaktır. Kaby Lake’te görülen Broadwell ve Skylake karışımı bir işlemci haline gelen tick-tock yapısından farklı bir yapı kullanılarak yapılacak olan Coffee Lake işlemcisi, Kaby Lake'e göre %15 daha performans artışı gösterecektir. Kaby Lake'e göre daha fazla performans gösterecek olan Coffee Lake, yeni işlemcilere arasında en üstün özelliklere sahip bir işlemcidir. Sır gibi saklanan özelliklerine rağmen i7 serisinde 6 çekirdekli işlemciler beklenmektedir. 10nm teknolojisine sahip olan modelleri ise ancak 9. nesil işlemlerinde görülebilir.

İşlemci Intel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor