İnternet Hızını Artıracak Yeni Qualcomm Çipi Geliyor

İnternet performansını büyük ölçüde arttıracağı söylenilen Qualcomm tarafından geliştirilen çip yakında geliyor.

İnternet Hızını Artıracak Yeni Qualcomm Çipi Geliyor

Qualcomm tasarladığı son mimarı ile internet performansını büyük ölçüde artırıyor. 802.11ax çipi, sahip olduğu ve sunduğu teknoloji ile kullanıcı memnuniyetini artırmayı garanti ediyor. Ev interneti performansı, Qualcomm IPQ8074 sistem çipi ve Wi-Fi yönlendirici ve erişim noktalarının kullanımıyla artırılabiliyor. Qualcomm tarafından piyasaya sürülen yeni yonga, IPQ8074 sistem çipi sayesinde büyük ölçüde güçlenmiş durumda.

Qualcomm Yeni Çipi Hakkında Bilgi Verdi

Qualcomm yeni sistemini, "IPQ8074'un erişim noktaları, ağ geçitleri ve yönlendiriciler için tasarlanmış ve gelişmiş mimarili hepsi bir arada bir platform" olarak tanımlıyor. Bu sistem ile 14 nanometrelik çip, 11ax radyo, MAC – baz bandı, 4 çekirdekli 64 bit A53 işlemci, çift çekirdekli ağ hızlandırıcı bir araya geliyor.

Yeni Çipin Sunduğu Avantajlar

Yeni sistem 12x12’lik Wi-Fi yapılandırması kullanıyor. Sistem, 5GHz bandında 8x8, 2.4 GHz bandında 4x4’lük özellik ile geliyor. Sistemin mimarisi, MU-MIMO geliştirilmiş bağlantıyı destekliyor. Bu özellikleri ile sıradan bir 802.11ac yongasına kıyasla daha geniş bir kapsama alanında bağlantı sağlayabiliyor. Hızı ise 4.8 Gbps’ye ulaşabiliyor. Bu özellikler ile QCA6290 SoC'nin yoğun bir ağda hızın 4 kata kadar çıkabileceği iddia ediliyor.

Sistem 2x2 MU-MIMO'yu da destekliyor. MU-MIMO'nun tüm avantajlarından yararlanılması için 8x8 sondaj mekanizması kullanıyor.

1.8 Gbps hıza erişmek için 2.4 GHz ve 5 Ghz bantlarını Dual Band eş zamanlı çift bant özelliği ile kullanarak birleştiriyor. Yılın ikinci yarısında satışa sunulması planlanan yeni çipin güç tüketimi de standart 802.11ac’ye kıyasla üçte bir seviyesinde azalmış durumda.

İnternet Qualcomm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor