Film ve Dizilere Altyazı Aramaya Son Verecek Uygulama Geliyor

Giel Cobben isminde bir geliştirici film ve dizi için altyazı aramaya son verecek Caption adında bir uygulama geliştiriyor.

Film ve Dizilere Altyazı Aramaya Son Verecek Uygulama Geliyor

Farklı dillere sahip olan dizi ve filmleri izlerken, alt yazı bulmak konusunda zorlanan kişiler için sevindirici bir haber var. Giel Cobben adındaki Hollandalı bir geliştirici tarafından tasarlanan Caption adlı uygulama, film ve dizilere altyazı arama probleminin tarihe karışmasını sağlayacak.

Uygulama Nasıl Çalışacak?

Filmlere ve dizilere altyazı bulmak özellikle son zamanlarda bu konularda kullanılan kimi sitelerin kapanmasının ardından daha da zorlu bir hal aldı. Film veya diziye uygun sürümlü olan altyazının bulunması, uyumlu olsa da bazı kısımlarda gerçekleşen kaymanın düzenlenmesi gibi sorunlar yüzünden bir işkence halini almış olan altyazı sorunu, Giel Cobben’in geliştirdiği Caption isimli uygulamayla tarihe karışacak.

Şimdilik yalnızca macOS platformlarında kullanılabilecek olan uygulamanın çalışma mantığıysa son derece kolay ve kullanışlı. Uygulamada izlenilmek istenilen film veya dizinin ismi girildikten sonra görüntülenen altyazı sürükle bırak yöntemi kullanılarak bilgisayara kaydediliyor. Sonrasında ise yine sürükle bırak yöntemi kullanılarak altyazı filmin üzerine bırakılıyor ve işlem tamamlanıyor.

Arama yapıldığı zaman filmleri veya dizileri upload yapan grup isimleri de listeleneceği için altyazıların videolarla uyumsuzluk gibi bir sorunu olmayacağı düşünülüyor. Şimdilik macOS platformlarında kullanılan uygulamanın yakın bir zaman içerisinde Linux ve Windows sistemlerine de geleceği belirtiliyor.

Altyazı Altyazı Bulma Giel Cobben Caption
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film