Disney PewDiePie İle Yaptığı Anlaşmasına Son Verdi

Disney ünlü Youtuber PewDiePie ile olan reklam anlaşmalarını ırkçılık konusunda yaptığı şakalar nedeniyle iptal etti.

Disney PewDiePie İle Yaptığı Anlaşmasına Son Verdi

Geçtiğimiz sene Disney ile anlaşma yaparak Jelly ve Markiplier gibi Youtube yıldızlarıyla birlikte Revelmode isimli ekibin kurulmasını sağlayan ünlü Youtuber PewDiePie, bir süre önce kanalında yayına soktuğu şaka videosu nedeniyle Disney’le yaptığı anlaşmaya veda etmek durumunda kaldı.

Şaka Videosu ve Disney’in İptal Kararı

Youtube kanalları arasında en büyük unvanını elinde tutan Felix Kjellberg kanalının sahibi bilindiği üzere PewDiePie, geçtiğimiz sene içerisinde Youtube’daki küresel fenomenlerle Revelmode ismi verilen bir video ağı oluşturmuştu.

Disney’in Maker Studios adlı kuruluşuyla gerçekleştirilen anlaşmayla hazırlanan ve Revelmode adı altında birleşen ekip yaklaşık bir senedir faaliyet gösteriyordu. Disney’in yapılan bu anlaşmayı sonlandırma kararı ise PewDiePie’ın bir şaka videosuyla alındı. Geçtiğimiz günlerde Felix’in paylaşımını yaptığı bu videoda ‘Death to All Jews’ adlı pankart dikkat çekti. ‘Bütün Yahudilere Ölüm’ anlamı içeren bu pankartın videoda yer almasıyla işler iyice karıştı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Disney yetkilileri bu tarz bir şaka videosunun tamamen uygunsuz olduğunu vurguladılar. Diğer yandan Felix eğlence amacıyla yaptığı videonun bu aşamaya gelmesinden üzüntü duyduğunu belirtip özür dileyerek videoyu yayından kaldırdı.

Disney PewDiePie
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor