Elon Musk'a Göre İnsanlar ve Robotlar Birleşebilir

Tesla Motors'un CEO'su Elon Musk'a göre insanlar ve robotlar duyusal olarak gelecekte birleşme imkanına sahip olacaklar.

Elon Musk'a Göre İnsanlar ve Robotlar Birleşebilir

Tesla Motors'un CEO'su olan Elon Musk yine gündeme muhteşem bir açıklamada bulundu. Bir zamanlar olması hayal dahi edemediğimiz şey zihin gücü ve teknolojinin birleşmesiyle mümkün oluyor. Tesla'nın CEO'su Elon Musk'a göre insanların makinelerle birleşmesi mümkün.

Daha önceki bir konuşmasında “sinirsel bir örgü” kavramını içine alan beyin ara yüzlerinin potansiyeli hakkında konuşmuştu. Pazartesi günü Dubai'de Dünya Hükümet Zirvesi toplandı. Bu zirvede Tesla bağlarımızın derinleştirilmeye çalışacağını konuşmasında belirtti. Açıklamasında yakın gelecekte sentetik ve organik bilgi işlem cihazlarının birlikte hareket edebileceği vurguladı.

Geçtiğimiz Yıllarda Sinyal Vermişti

Musk'un yorumları bu konuşması geçtiğimiz yıllarda yapılan Recode's Code Conference'daki kurmuş olduğu benzer cümleleri akla getirdi. "nöral örgü" mimarisini vurguladığı bu konuşmasında beyin ile doğrudan iletişim kurulabileceğini yine belirtmişti.

Bilgisayarlardan Çok Hızlı Olacak

Bu palanla üretilecek olan ürün bilgisayarlara göre çok daha hızlı çalışabilecek. Düşüncelerinizin bilgisayara aktarım hızı ve insanların yazmış olduğu metinleri alma hızı çok yüksek olacak. Bu sisteminden şu anda Al potansiyeli olarak bahsediliyor. Musk, bu potansiyelin sorgulandığında bir otomon aracı geçtiğini söylüyor. Musk, söz ettiği bu çalışmanın gerçekleşmesi için sinirsel örgü teknolojisi özerinde çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Elon Musk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film