Güvenli Kablosuz Şarj Sistemi Geliştirildi!

MIT araştırmacıları yeni ve güvenli bir kablosuz şarj sistemi üzerinde çalışarak bunu geliştirmeyi başardılar.

Güvenli Kablosuz Şarj Sistemi Geliştirildi!

Kablosuz şarj işlemi konusunda günden güne yeni gelişmeler meydana gelmeye devam ediyor. Son olarak MIT araştırmacıları tarafından sahte kablosuz şarj cihazlarının, cihazlara vereceği hasarı önlemek amacıyla bir kablosuz şarj cihazı geliştirildi.

MIT Araştırmacıları Yeni Kablosuz Şarj Sistemi Geliştirdi

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ndeki araştırmacılar cihazlara hasar veren kablosuz şarj cihazlarını önlemek amacıyla yeni bir sistem geliştirdi. Daha güvenli bir sistem geliştiren MIT araştırmacıları, artık sahte kablosuz şarj cihazlarının kullanımını engellemek istiyor. Artık başka şahıslar tarafından kablosuz şarj cihazları resmi ürün olarak satılmaktadır. Geçen yıl yayımlanan Sözleşmeli Ticaret Standartları Enstitüsü’ndeki bir araştırmaya göre çeşitli online sitelerden alınan 400 şarj cihazından 397 tanesi güvenlik sisteminden geçemediği belirtildi.

Bu tür bir sorunu çözmek amacıyla geliştirilen bu kablosuz şarj sisteminde, eliptik kavis şifrelemesi olarak bilinen kriptografik doğrulama tekniği bulunmaktadır. Bu şarj sistemlerinde kullanılan bu yöntem ile bir cihaz kendisine bağlı olan kablosuz şarj cihazını doğrular ve kablosuz şarj cihazı bu doğrulama testinde başarısız olursa şarj etme işlemi durdurulur. Eğer bu doğrulama sisteminde başarılı olursa şarj etme devam eder ve böylelikle bu sistem ile artık cihazlara hasar verme engellenir.

MIT Şarj Kablosuz Şarj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor