Snapchat'e İsmi Benzediği İçin Hisse Değeri Arttı

Snapchat ile isim benzerliği bulunan Snap Interactive firmasının yanlışlıkla hisselerinin satın alınması nedeniyle hisse değerleri arttı.

Snapchat'e İsmi Benzediği İçin Hisse Değeri Arttı

Sosyal Medya'nın en popüler uygulamalarından biri olan Snapchat, kullanıcıların ilgisinin sürekli artmasına rağmen, Facebook, Instagram ve Messenger'da kayıplar yaşaması sebebiyle borsadaki hisse senetlerinde değer artışları duraklamıştı. Sonraları bu büyük marka hisse senetlerini halka arz etme kararı aldı ve bu konuda çalışmalara başladı.

Etkisi Nasıl Oldu?

Amerika Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu'na yapılan başvuru sonrasında Snapchat, halka arz için Mart-Nisan aylarını borsaya açılma zamanı olarak beklemekteydi.

Bu durumdan haberi olmayan ve karlı bir getiri için Snapchat'i kollayan yatırımcılar, Snapchat olduğunu sandıkları Snap Interactive şirketinin hisselerini almaya başladılar. Online flört uygulamalarına sahip Snap Interactive şirketi için bu isim benzerliği, hisse senetlerini önemli ölçüde yükseltti. Şirketin hisseleri 1 ay içinde %98'lik bir artış gösterdi.

Snapchat Gerçeği

Bu durum ise Snapchat'e olan ilginin ve talebin büyüklüğünü gözler önüne serdi. Sadece ABD'de her 100 sosyal medya kullanıcısının 32'si Snapchat'i tercih ediyor. Avrupa ülkelerinde de benzer şekilde ilgi gören Snapchat en popüler uygulamaların başında geliyor. Snapchat'in halka arz edileceği tarih kesin olmamakla birlikte bu işlemden sonra elde edilecek gelirin 3 milyar doları aşması bekleniyor.

Snapchat Snap Interactive
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor