NBA 2K e-League İsminde Basketbol Oyunları İçin E-Spor Ligi Kuruluyor

Basketbol oyunları için büyük bir adım atılarak NBA 2K e-League ismine sahip olan bir E-Spor ligi yakın zaman içerisinde faaliyete geçiyor.

NBA 2K e-League İsminde Basketbol Oyunları İçin E-Spor Ligi Kuruluyor

NBA artık e-Spor liginde yer alacak. Git gide artış gösteren e-Spor ligine ülkemizdeki Galatasaray, Fenerbahçe gibi büyük takımlar çeşitli adımlar atmıştı. Şimdi ise NBA gibi bir devden de e-Spor ligine bir adım atılıyor. 2K oyun serisi oldukça başarılı serilerden biri ve oyun dinamiği konusunda da oldukça başarılı.

2K online olarak oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. 2K artık e-Spor dünyasına giriş yapıyor. Blizzard'ın FPS oyunu Overwatch oldukça geniş kitleler tarafından oynanıyor. Overwatch League e Spor'da da büyük başarılar elde etmişti. Bu başarıları ile NBA için başarılı bir örnek olarak anılıyor.

NBA ve İlk Resmi e-Spor Ligi

NBA resmi bir lig kurulacağı bilgisini verdi. Bu çalışmada ise Take-Two Interactive ile ortak olacak. Bu ligin özelliklerinden biri ise Amerika'da profesyonel bir spor ligi tarafından yönetilen ilk e-spor ligi olması. Lig normal bir NBA ligi gibi ilerleyecek ve 5 oyuncu tarafından kurulacak. Her oyuncunun kendi avatarı olacak. Yapılacak hazırlıklar sonrasında 2018 yılında ilk sezonun başlayacağı belirtildi.

E-Spor sektörünün gitgide daha da kabul edilen bir dal haline gelmiş olması oldukça sevindirici diyebiliriz. Umuyoruz ki, ülkemizde de bu spor dalına gösterilecek olan ilgi de yeterli şekilde gelmeye devam eder.

NBA 2K e-League NBA Basketbol Oyunları E-Spor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor