Siber Güvenlik Yaz ve Kış Kursları HAVELSAN Tarafından Açılıyor

HAVELSAN siber saldırı ve siber güvenlik konusunda yaz ve kış kursları açarak eğitim verecek.

Siber Güvenlik Yaz ve Kış Kursları HAVELSAN Tarafından Açılıyor

1982 senesinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından ihtiyaç duyulan yazılım mühendisliğinin geliştirilmesi amacıyla kurulmuş olan HAVELSAN, günümüzdeki siber gelişim çağına ayak uyduracak biçimde bilişim ve savunma sektörlerine katkı da sağlıyor.

HAVELSAN, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu siber güvenlik hakkında uzman gençlerin yetiştirilebilmesi adına siber güvenlik eğitimi veren okulları devreye sokacak.

HAVELSAN’dan Projeye İlişkin Açıklama Geldi

Gençlerin bu sektörde hem siber güvenlik konusuyla ilgili gereken altyapılarının oluşması hem de doğru bir kariyer başlangıcı gerçekleştirmelerini hedefleyen bu projesiyle yaz ve kış okulları kuruluyor.

Okullarla alakalı açıklamalarda bulunan HAVELSAN’ın Siber Güvenlik Direktörü olan Mazhar Kani Hacıpaşaoğlu, Türkiye’de bu alanda yaklaşık 15-20 bin kişilik ihtiyaç bulunduğunu dile getirdi. Düzenli eğitimler sayesinde siber saldırı ve siber güvenliğe ilişkin görevlerin gerçekleştirilebileceğini de belirten Hacıpaşaoğlu, bu türde bir eğitimin verilmesine ihtiyaç duyulduğunu da sözlerine ekledi.

İlk eğitimlerin yaz aylarında başladığını da belirten Hacıpaşaoğlu, elde ettikleri deneyimlerle kış okullarının da düzenlediğini açıklıyor.

Üniversitelerin 3. ve 4. Sınıflarında okuyan öğrencilerle mezunlar için düzenlenen bu okulların 10 günlük programlar halinde yapıldıkları biliniyor.

Ülkemizde siber güvenlik hususunda gelişmelerin artması ve bu alana daha fazla yönelmemiz gerektiği resmi kurumların çalışmalarıyla bir kez daha kanıtlanmış oluyor.

Kaynak: Webtekno

HAVELSAN Siber Saldırı Siber Güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film