5G Teknolojisi Yaşamımıza Girmek Üzere

4,5 G'den sonra şimdi de 5G teknolojisi ile tanışmaya daha yaklaşıyoruz gibi görünüyor.

5G Teknolojisi Yaşamımıza Girmek Üzere

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte LTE ve LTE Advanced Pro teknoloji olarak yetersiz bir hal almaya başladı. Bu da yeni teknolojilerin geliştirilmesine yol açtı. 5G teknolojisi logosu ile insanların karşısına çıktı. LTE'den sonra hayatımıza 5G teknolojisi girecek.

5G ve Logosu

İnsanların karşısına çıkan 5G logosu yeni yapılan yüksek binaların üzerinde beyaz bir 5G yazısı şeklinde. Bu logo LTE Advanced Pro'ya oldukça benziyor. Firmaların 5G çalışmaları başlamış durumda. Bunun sebebi ise IoT'nin gelişimi. Bu gelişim oldukça hızlı bir gelişim ve geleceğe dönük bakıldığında LTE' nin yakında yeterli olmayacağı konuşuluyor. LTE bir kaç yıl içinde eski bir teknoloji olarak yerini alacak.

5G hız konusunda oldukça üst seviyede olacak. 5G'nin radyo frekansı da artış sağlayacak. Frekans bantları 6GHz'e kadar kullanılabilecek. Böylelikle iletişimdeki kesintiler oldukça azalacak, bağlantılar ise daha hızlı bir biçimde sağlanacak. Logosu şimdiden yayımlanan 5G'nin hayatımıza ise 2020 yılında girmesi bekleniyor. LTE, LTE Advanced ve LTE Advanced Pro 4G teknolojileri olarak adlandırılıyor. 5G ise sadece ismi ile anılacak. LTE Advanced logosu üzerinde LTE kısmı silinip 5G yazılarak da logo üstünden oynamalar yapılmış durumda.

5G 5G Teknolojisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor