Dronelara Karşı Drone Savarlar Kullanılıyor

Büyük insan topluluklarının ve önemli kişilerin olduğu yerlerde her ihtimale karşı drone savar kullanılıyor.

Dronelara Karşı Drone Savarlar Kullanılıyor

Teknolojik gelişmeler neticesinde gösteri dünyasından silah sektörüne çoğu alanda kullanılmaya başlanan dronelar sanıldığı kadar masum değil. İnsansız çalışan bu cihazlar sayesinde, can kaybı yaşanmadan havadan savaş yapabilmek mümkün hale geliyor. İstanbul Fikirtepe ilçesinde uygulanmaya başlanacak olan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan başbakanın konuşması esnasında da drone savarlar ile güvenlik güçleri nöbet tutmuşlardı.

Lazer Işınlarla Yok Ediliyor

Tehdit içerdiği düşünülen teknolojik cihazlar, havaya daha önceden geliştirilmiş olan silahtan çıkacak lazer ışınları yayılarak etkisiz hale getiriliyor. Kötü niyetli kişiler tarafından kullanılması halinde oldukça tehlikeli silahlara dönüştürülen droneların yaratacağı tehlike ve sebep olacağı zararlar bu silah sayesinde önceden görülüp yok edilmiş olunuyor. Pek çok ülke tarafından üretilen bu teknolojik cihazlar, pek çok farklı amaçla kullanılabiliyor.

İstanbul'da görüntülenen drone savar silah ise, yok etmeden etkisiz hale getirmek üzere tasarlanmış. Silah sayesinde çeşitli frekanslarda dalgalar yayılıyor. Böylece drone'un yönünü değiştirmesi ve bir süre sonra bozularak düşürülmesi sağlanıyor. Herhangi bir şekilde cihazı yok etmeye yönelik olmayan bu silahların üretimi henüz yaygın değil.

Drone Drone Savar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor