Lady Gaga Dronelarla Gösteri Yaptı

Lady Gaga'nın Super Bowl için gerçekleştirdiği gösteride dronelar kullanıldı.

Lady Gaga Dronelarla Gösteri Yaptı

Günümüzde dronelar farklı amaç için kullanılmaya başlandı. Amerika'nın en büyük organizasyonları arasında yer alan Amerikan futbol takımlarının birbirleriyle mücadele ettiği Super Bowl bu yıl da muhteşem gösterilerle başladı. Oldukça önemli bir etkinlik olan bu organizasyonun açılışında konser veren dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga, yüzlerce drone kullandığı şovunda izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Her Biri Bağımsız Şekilde Hareket Ediyor

Geliştirilen yazılım sayesinde dronelar birbirlerinden bağımsız şekilde çalışıyor. Ancak, birbirlerine hiç çarpmadan havada durabiliyorlar. Bu sayede, yaydıkları ışıklarla mükemmel bir görüntü oluşturan teknolojik cihazlar artık her alanda kullanılıyor. Final maçı arasında gerçekleşen şovda ünlü sanatçı şarkı söylerken arkada duran dronelar sayesinde inanılmaz bir görsel şölen yaşandı. Gösteride 300 adet drone kullanıldığı açıklandı.

Houston kentinde gerçekleşen gösteride, Gaga şehrin ışıklarını da arkasına almıştı. Binlerce kişi tarafından izlenen gösteride, hem ünlü sanatçı hem de arkasında yer alan ışıklar izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Yıldız görünümünde olan bu ışıkları yayan cihazlara kayan yıldız adı veriliyor. Daha önce çeşitli organizasyonlarda kullanılmış olan kayan yıldızlar, gösteri dünyasında önemli bir yer edindi.

Lady Gaga Super Bowl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film