Samsung'un Katlanabilir Cihaz Patenti Ortaya Çıktı

Samsung yılın ikinci yarısında satışını hedeflediği katlanabilir cihazı için patentini aldığı söyleniyor.

Samsung'un Katlanabilir Cihaz Patenti Ortaya Çıktı

LG ve Samsung arasındaki esnek ve katlanabilir cihaz rekabeti, alınan patent ile Samsung’un lehine olacak gibi görülüyor. Samsung’un patentini aldığı cihazını yılın ikinci yarısında satışa sunması bekleniyor.

Samsung’un uzun süredir katlanabilir ve esnek ekranlı akıllı telefon tasarımları üzerinde çalışıyor. Samsung’un yaptığı çalışmaların sonuçları alınan patentler ile detayları resmi olarak gün yüzüne çıkmaya başladı. Güney Kore kökenli teknoloji devinin, yeni sızan patentinin biraz farklı olduğu görülüyor.

İçeriye Doğru Katlanabilir Bir Ekrana Sahip

9 Haziran 2015 tarihinde Amerikan Patent Ofisi’ne yapılan başvuruda, ilginç ayrıntılar mevcut. B2 ana başlığı altında, 9.557.771 numara ile açılan patent başvurularında, mekanik bir menteşe ile desteklenen ve katlanabilen bir ekranı olan akıllı bir telefon görülüyor. Patent başvuru göz önüne alındığında, cihazın ekranının içeriye doğru katlanır bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. LG ve Samsung katlanabilir melez cihazlar yapmaya çalışıyor.

Samsung, Note 7 sorununa kadar, en büyük akıllı telefon üreticisiydi. Başarısının sırrı da her cebe göre telefon üretmesiydi. Note 7 sonunu yüzünden 2016 sonunda gelirleri %33 azalmasına rağmen 2017’de kar yapmayı başardı. Ancak, Apple zirveye oturdu.

Katlanabilir Cihaz Patent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film