iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği Yüksek Fiyata Neden Olabilir

iPhone 8 ile birlikte gelecek olan kablosuz şarj özelliği yeni iPhone'ların fiyatını artırabilir.

iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği Yüksek Fiyata Neden Olabilir

Apple firmasının yeni iPhone modellerinde yer vermesi tasarlanan kablosuz şarj özelliği uzun bir süreden beri tartışma konusu. Yorumda bulunan bir isim ise KGI Securities’de analist olan Ming-Chi Kuo oldu. Kuo konuyla alakalı bazı iddialarını dile getirdi.

Bir süredir Apple firmasının iPhone 8 veya iPhone X olarak isim vermesi beklenilen yeni iPhone modelinde yer vermesi planlanan kablosuz şarj desteği tartışma konusu oldu. KGI Securities’den Ming-Chi Kuo’nun yeni iPhone modeli hakkında yaptığı iddialı açıklamalar da ses getiriyor.

Yüksek Fiyat Uyarısı

KGI Securities’in analisti olan Ming-Chi Kuo, cihaza kablosuz şarj desteğinin eklenmesiyle birlikte üretimdeki maliyetlerin çok yukarılara tırmanabileceğini belirtiyor. Ayrıca bu özellik cihazın fazlasıyla ısınmasına sebep olacağından ötürü yeni iPhone cihazlarda ısınmanın önlenebilmesi için ince grafit levha barındıran geliştirilmiş 3D Touch modülününe yer verileceğini tahmin etmekte. Sonbahar sırasında piyasaya sürülecek olan yenilenen iPhone 7 cihazlarında da bu desteğe yer verilebileceğini sözlerine ekliyor. Bu destek ile yeni çıkacak olan iPhone serisinin fiyatının 1.000 dolar üzerinde olacağına ilişkin bazı söylentiler de bulunuyor.

Apple ortaya koyduğu gelişmelere bir yenisini daha ekleyecek gibi gözükürken, oldukça yüksek fiyata sahip olduğu söylenilen ve bu nedenle eleştirilen iPhone fiyatlarında gerçekleşecek herhangi bir artış kullanıcıların tepkisini alabilir.

iPhone iPhone 8 Apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film