Valve 3 Yeni VR Oyunu Sunacak

Valve Half Life 3 yerine farklı olarak 3 yeni VR oyun geliştirdiklerini ve sunacaklarını açıkladı.

Valve 3 Yeni VR Oyunu Sunacak

Half-Life nedeniyle üç sayısının artık unutulması gerektiğini ifade eden Valve Başkanı Gabe Newell kısa bir süre önce yaptığı açıklamada yeni bir oyun geliştirdiklerini ifade etmişti. Newell'in yaptığı açıklamadaki tek detay oyunun adında 'üç' olmayacağıydı. Geçen süre içerisinde yeni oyunla ilgili detaylar da yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

Half-Life 3'ü Beklerken

Valve'nin bugüne kadar geliştirmiş olduğu en iyi oyun serisi olan ancak bir türlü üçüncüsünün geliştirilmediği Half-Life'tan umudunu kesenler için yeni oyun merak konusu oldu. Ancak üç kelimesini duymak istemeyen Valve'nin üç yeni oyun hazırlıyor olması da sanal dünyada esprilere neden oldu. Geliştirilen bu oyunlar biraz farklı olacak.

PC ve konsol platformuna sunulurken aynı zamanda VR seçeneği de olan oyunlardan farklı olarak bu üç oyun doğrudan VR odaklı olarak hazırlanıyor. Gelen detaylara bakılırsa Valve'nin bu oyunları üstelik ayrıntıları bol ve uzun oyunlar olacak. HTC Vive ile yazılım ve donanım da üreten ve sanal gerçeklik alanına yönelen Valve'nin bu üç oyunla oyun sektöründeki sanal gerçeklik talebini arttıracağı düşünülüyor.

Valve VR VR Oyun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film