Volvo Elektrikli Araba İçin Geri Sayıma Başladı!

Volvo Tesla'ya rakip olarak elektrikli araba modellini yakında görücüye çıkarmayı hedefliyor.

Volvo Elektrikli Araba İçin Geri Sayıma Başladı!

Yeryüzündeki en güvenilir araç firmalarından biri olan Volvo, efsane bir aracı ile piyasayı sallamaya hazırlanıyor. Tamamen elektrik ile çalışacak olan bu araba aynı zamanda Volvo firmasının ilk kez sadece elektrikle çalışan araba konusunda piyasada vurgun yapmaya başlayacağı haberleri şimdiden konuşulmaktadır. Bu aracın iki bin on dokuz yılında çıkarılacağı ve resmen satışa başlanacağı bilgisi aktarılmaktadır.

Bazı ülkeler, iki bin yirmi beş yılında çevrenin kirlenmemesi ve benzin ile çalışan arabalardan rahatsız oldukları için elektrikli arabaları zorunlu bir hale getireceği ve bu konuda ilerlemelerin olacağını belirtmektedirler. Elektrikli araçların gelmesi ile beraber daha kaliteli yolculuk ve daha uzun ömürlü motor sistemi de gelmiş olacaktır.

Volvo'nun Üreteceği Arabaların Etkisi

Arabaların, cep telefonları ile bağlantı kurulması fikri üzerinde ilerlemeler bilgisi kayıt edilmektedir. Tam anlamı ile bu arabanın nasıl bir teknoloji ile çalışacağı konusunda herhangi bir bilgi aktarılmamaktadır. Bu araçlar için iki bin yirmi beş yılına kadar tahminen bir milyon adet üretileceği bilgisi belirtilmektedir.

Elektrikli araba ile birlikte dünyada gerçekleşmekte olan hava kirliliğinin önüne geçilebilmesi için bir adım atılmış olacaktır. Çünkü kullanılan benzin ve mazotlu araçların doğaya yaymış oldukları kötü gazların, günümüzde atmosferi oldukça kötü biçimde etkiledikleri biliniyor.

Volvo Elektrikli Araba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor