Uber NASA'dan Bir Mühendisi Kadrosuna Kattı

Uber uçan araba projeleri için NASA'dan bir mühendisi kadrosuna katmayı tercih etti.

Uber NASA'dan Bir Mühendisi Kadrosuna Kattı

Uber, hava ulaşım hizmetini faaliyete geçirmek için iniş ve kalkış yapabilen araçlar konusundaki çalışmaları doğrultusunda, NASA hava taşıtı mühendisi Mark Moore’u işe aldı.

Uber Elevate İçin Mark Moore'u İşe Aldı

Uber, Uber Elevate adlı çalışmasını hayata geçirmek için dikey iniş ve kalkış yapabilen araçlar üzerinde yaptığı çalışmalar doğrultusunda, bu konu hakkında çalışmaları bulunan NASA hava taşıtı mühendisi Mark Moore’u işe aldı. Uber, uçan araçlar üzerinde yaptığı çalışmaların alanını genişletmek için hamleler yapmaya devam ediyor ve bu doğrultuda da işe aldığı NASA hava taşıtı mühendisi Mark Moore bu konu hakkında yaptığı çalışmalarla bir ilgi oluşmasını sağlamıştı.

Uber'in hava araçlarıyla ilgili gerçekleştireceği ve planladığı ulaşım servisi olan Uber Elevate’te başmühendis olarak yer alacak. Uber, daha önceki zamanlarda da 50 ile 100 mil arasında yol alabilen dikey kalkış ve iniş yapabilen ve elektrikle çalışan elektrikli araçlar aracılığıyla hava ulaşımı gerçekleştirme konusundaki çalışmalarından daha önce bahsetmiştir. Dikey iniş ve kalkış yapabilen bu araçların çalışması birçok firmanın da ilgisini çekmiştir.

Uber'in uçan otomobil konusundaki çalışmaları nasıl sonuç verecek ilerleyen zamanlarda görebileceğiz. Bu nedenle ortaya çıkacak gelişmeleri sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Uber NASA Mühendis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor