Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!

Sony kısa bir süre önce 1000 FPS video kaydetmeye olanak tanıyan görüntü sensörü geliştirmeyi başardı.

Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!

Sony firması dünyada elektronik cihazlar konusun en söz sahibi firmalardan. Firma birçok yenilikte ilk olması ile biliniyor. Her dönem yenilik yapmada ve olan teknolojilerini, sınırlarını zorlamada üstüne yok Sony firmasının.

Görüntü Sensöründe Yeni Dönem

Sony görüntü sensörü konusunu bir adım ileriye taşıyarak 3 Katman olan CMOS sensörünü tanıttı. Bu teknoloji herkes için farklı bir şey. Bunu sağlarken Sony dâhice bir fikirle Sensörlere RAM ekliyor. Değişikliğin asıl sebebi RAM oluyor. Sony bu değişiklikler ile beraber 1080p kalitesindeki videoları 1,000fps kalitesine taşıyor.

Yeni Görüntü Sensörü Nasıl Çalışıyor

Yeni sensör iki görüntü alıyor kameranın biri 1,000fps kalitesinde çekim yaparken diğer kamera normal standartlarda. İki görüntü, sensörden RAM’e aktarılıp burada normal çekim haline getiriliyor. Sony’in geliştirdiği teknoloji ani hareketleri algılamada oldukça iyi performans gösteriyor.

Firmanın görüntüleyicilere RAM eklemesi birçok cihazda devrim yapıp ileriye taşıyacak nitelikte. RAM sayesinde görüntü cihazları çok daha hızlı ve kaliteli görüntüleri yakalayabilecekler. Satışı konusunda tam bir tarih verilmezken cihazın ayrıntılı tanıtımının kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor.

Geliştirilen bu yeni sensör ile birlikte hayatımızın daha da hareketli olacağı ve muhteşem kalitede video ve fotoğraflar çekebileceğimiz gerçeği gerçekten heyecan verici. Sony'nin tanıtımını sizler gibi merakla bekleyeceğiz.

Sony Görüntü Sensörü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor