Reklam Engelleme Eklentisi AdBlock'u Kullanan Kişi Sayısı Açıklandı

Popüler ve etkili bir reklam engelleme eklentisi olan AdBlock' dünya üzerinde kaç kişinin kullandığı açıklandı.

Reklam Engelleme Eklentisi AdBlock'u Kullanan Kişi Sayısı Açıklandı

Birçok insan internet üzerinden araştırma yaparken karşısına çıkan gereksiz reklamlardan sıkıntı duymakta. Çoğu kez bu reklamlar bizi ulaşmak istediğimiz konudan uzaklaştırmakta. Bazen de sadece gereksiz bir zaman kaybı olarak görülmekte.

Bu sorunu çözmede birçok internet kullanıcısı AdBlock eklentisini kullanmayı uygun görüyor. AdBlock eklentisini kullanarak araştırma yapan internet kullanıcıları gereksiz reklamları izlemek zorunda kalmıyor.

AdBlock Kullanıcıları Sayısı Hiç De Az Değil

Dünya üzerinde yapılan bir araştırmaya göre AdBlock kullanıcılarının sayısı 500 milyondan fazla. Bu rakam dünya üzerinde internet kullananların % 11'ini oluşturmakta. Bu rakamlar resmi olup PageFair isimli araştırma şirketinin ulaşmış olduğu resmi rakamlardır.

Herkes AdBlock Kullanırsa Ne Olur?

AdBlock reklam sevmeyenlerin tercih ettiği bir uzantıdır ve dünyada bu uzantıyı kullananların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu iyi bir durum gibi gözükse de varlığını reklamlar üzerinden sağlayan internet siteleri için ciddi bir risktir. Çünkü internet kullanıcıları AdBlock eklentisini kullanmaya devam ederse insanlar için yararlı olan birçok site de reklam yayınlayıp varlığını devam ettiremediği için yok olacaktır.

Bazı sitelerde yer alan reklamlar kişilerin canını fazla sıktığından dolayı AdBlock'a çok fazla ilgi gösteriliyor. Lakin diğer taraftan site sahibi olan kişiler veyahut şirketlerin reklamlar üzerinden gelir elde ettiklerini unutmamak gerekiyor.

AdBlock Reklam Engelleme Eklenti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film