Arkeologlar Amazon Ormanlarında Gizemli Şekiller Buldu

San Paolo Üniversitesi'nde görevli arkeologlar Amazon ormanlarında gizemli şekiller keşfettiler.

Arkeologlar Amazon Ormanlarında Gizemli Şekiller Buldu

Brezilya'nın Sao Paolo Üniversitesinden bir ekip Amazon ormanlarında yaptığı araştırmalar sonucunda gizemli şekillere rastladılar. Şekillerin Stonehenge’e benzediğini tespit eden ekip gizemli şekillerin ne manaya geldiğini araştırmaya devam ettiklerini belirtti.

Dünyanın farklı yerlerinde ve kültürlerinde bu şekillere rastlanmakta ancak henüz ne anlama geldiği çözülemedi. Brezilya’daki 800 metre karelik alanda çalışmalarına yürüten kâşifler Google Earth teknolojisinden faydalanarak 450 tuhaf şekil fark ettiler. Araştırmacılar, 4 metre derinlik ve 10 metre genişliğe sahip tuhaf deliklere rastladıklarını belirttiler.

Araştırma Ekibinde Kimler Var?

Sao Paolo Üniversitesinde doktorasını yapmakta olan mimar Kennifer Watling var. Kennifer Watling araştırmaları hakkında şu bilgileri verdi.” Hala bu gizemli şekillerin manasını çözebilmiş değiliz. Kalıcı bir yerleşmenin olmadığını kesinlikle biliyoruz. Savunma amaçlı herhangi bir yapıya da rastlamış değiliz. Daha net bilgiler edinebilmek için kazı çalışmasına kesinlikle devam etmemiz gerekiyor.”

Bölgenin toprak tipi uzmanlar tarafından incelendi, 6000 yıl boyunca bambu ekosisteminin mevcut olduğu tespitinde bulundular. Buraya yerleşmiş olan topluluğun ormanları tahrip etmediği Avrupalıların bu bölgeye gelişiyle orman tahribinin başladığını söyleyen uzmanlar, yıllar öncesinde buraya yerleşen topluluğun doğa canlısı olduğunu belirterek çalışmaların devam edeceğini söylediler.

Amazon Amazon Ormanları Arkeolog
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film