Her Beş Gençten Biri Sanal Mobbing Kurbanı Oluyor

Yapılan araştırmalara göre her beş gençten bir tanesi sanal mobbing kurbanı oluyor.

Her Beş Gençten Biri Sanal Mobbing Kurbanı Oluyor

Yapılan son araştırmaya göre internet aracılığı ile tacize gereken önem verilmiyor. Hal bu ki yapılan araştırma sonuçlarına göre gençlerin her 5' nin bir tanesi sanal mobbing mağduru oluyor.

Nasıl Sanal Mobbing Kurbanı Olunuyor?

Artık gençlerin büyük çoğunluğu akıllı telefon kullanıyor ve birçoğunun akıllı telefonunda sosyal medya hesapları yüklü. Gençler aktif bir şekilde sosyal medya kullanıyor. Sosyal medya aracılığı ile fotoğraf yüklüyor, çeşitli paylaşımlar da bulunuyor.

Peki, ne oluyor? Snapchat aracılığı ile iğrenç fotoğraflar art niyetli kişiler tarafından yayınlanabiliyor. Kişilerin adına sahte hesaplar açılarak çirkin videolar yayınlanabiliyor. Bu çirkin videolar WhatsApp aracılığı ile de olabiliyor. Instagram da yayınlanan bir fotoğrafın ya da paylaşımın altına çok çirkin yorumlar yazılabiliyor. Facebook' ta sahte profiller oluşturulabiliyor ve bu oluşturulan profil ile hoş olmayan paylaşımlar yapılabiliyor.

Sanal ortamda taciz yapılabiliyor. Sanal tacizin diğer bir ifadesi ile siber mobbing problemi internet aracılığı ile başka bir platformda farklı şekilde ortaya çıkabiliyor. Siber mobbing son zamanlar da oldukça yaygın bir durumda. Sibber mobbinge maruz kalmış gençlerde psikolojik rahatsızlık oluşabiliyor.

Mobbing Sanal Mobbing Taciz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor