Girişim Fikirleri Arıkovanı'nda Destek Buluyor

Gelecek vaadeden girişim fikirleri Arıkovanı sayesinde destek bulabiliyor.

Girişim Fikirleri Arıkovanı'nda Destek Buluyor

Turkcell'e ait olan Arıkovanı, girişimci gençlere destek oluyor. Bu girişimciler için girişime destek olmak isteyen kişilerden destek toplanıyor. Şimdiye 18 farklı girişim için toplanan destek miktarı, 1 milyon 920 bin TL oldu.

Turkcell'in Kitlesel Fonlama Kampanyası

Turkcell, bu kitlesel fonlama kampanyasını yaygınlaştırmak için önemli çalışmalarda bulunuyor. Bu doğrultuda yapmış oldukları Arıkovanı, girişimcilere olanak sağlıyor ve onlara destek olacak kişileri bir arada buluşturuyor. Böylece girişimcilere yapacak olacakları projeleri için sermaye buluyorlar ve daha iyi bir gelecek için kalite ürünler çıkarmanın ilk adımları atılıyor.

Bu proje doğrultusunda birçok çalışmalarının olduğunu belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “Küresel pazarda rekabet eden bir şirket olarak ülkemizin kalkınması için inovasyon kültürünün ve teknolojinin gelişmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. DNA’sında inovasyon olan bir şirketiz. Dolayısıyla inovasyon yolculuğunda ülkemizi ileri taşıyacak fikirlerin önünü açmak için elimizi taşın altına koymaya her zaman hazır olduk. Turkcell olarak hem bulunduğumuz sektördeki ekosistemin gelişmesi hem de ülkemizin kalkınması adına, kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nı hayata geçirdik. Arıkovanı’yla girişimcisinin elinde sermaye olmadığı için bir kenarda prototip olarak bekleyen yenilikçi teknolojik ürünlerin, maddi kaynak bulmasını sağlamayı hedefliyoruz. Kitlesel fonlama doğası gereği, girişimcilerin ekonomik fırsat eşitliğine kavuşmasına destek olan bir sistem. Biz de Arıkovanı ile teknoloji girişimcilerinin can suyuna ulaşmalarını ve yarının önemli teknoloji şirketleri haline gelmelerini istiyoruz.

Arıkovanı Girişim Fikir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film