UPS 37 Milyon Litre Yakıt Tasarrufu Gerçekleştirdi

UPS kargo almış olduğu bir karar ile 37 milyon litre yakıt tasarrufu yapmayı başardı.

UPS 37 Milyon Litre Yakıt Tasarrufu Gerçekleştirdi

UPS Kargo, kargo araçlarına sola dönüşü yasakladı ve tam 37 milyon litre yakıt tasarrufu sağladı. Almış olduğu bu karar ile birlikte hem trafik kazalarını azaltan etkiler ortaya konmuş hem de dolaylı yoldan yakıt tasarrufu gerçekleştirmeyi başarmışlardır.

Sola Dönüş Yasaklandı 37 Milyon Litre Yakıt Tasarruf Elde Edildi

UPS, 2004 yılında aldığı bir karar ile sola dönüş yasağı getirdi. Kargo araçlarına getirdiği bu yasak ile 2004'ten bu yana yaklaşık 37 milyon litre tasarruf etti. UPS, 2004 yılında yakıt tasarrufu sağlamak amacıyla bu kararı almıştır. Bu alınan karar ile kargo araçları sola dönüş yasak olduğundan, sadece sağa dönülerek kargolar teslim ediliyor. Bu alınan karar ile bazen yollar uzasa bile yinede işe yaramıştır.

Bu kararın alınmasında birçok etken olduğu söyleniyor. Fakat yapılan araştırmalara göre sola dönüş yaparken yapılan kazalar sağa dönüş yaparken yapılan kazalar 3 kat daha fazla olduğu tespit edilmiştir. UPS, bu kararı aldıktan sonra kargo araçlarının kaza yapma ihtimalini %60 azaltılmış oldu ve birde olası oluşan kazalardan dolayı oluşan trafik sıkışlığına yakalanma ihtimalleri azalıyor. Ayrıca alınan bu karar ile ekstra 350 binden fazla paket teslim etmişlerdir.

Yakıt Tasarrufu UPS UPS Kargo Kargo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film