Önce Eşini Aldattı Sonra Uber'i Suçladı

Fransa'da eşini altadan bir iş adamı konu hakkında Uber'i suçladı.

Önce Eşini Aldattı Sonra Uber'i Suçladı

Fransa'da son zamanların en ilginç teknolojik vakalarından bir tanesi gerçekleşti. Uber’deki sistem açığından dolayı aldattığı eşi gerçeği öğrendi ve iş adamına boşanma davası açtı. Bu dava sonucunda boşanan iş adamı suçu kendisinde değil de Uber’de görerek Uber’e dava açtı.

Uber’den 45 Milyon Dolar İstedi

Uber hem taksi hizmeti veren hem de özel araçlarla yolcu taşınmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistemi kullanan bireylerin gideceği yere ne zaman varacağı ve o anki konumu bellidir ve görülebilir. Bu da bazı durumlarda bu sistemi kullanan bireyleri zor duruma düşürebilir.İş adamı da bu sistem kullanarak yolculuk yaparken ve Uber’de bulunan sistem açıklığı sebebiyle eşinin, onu aldattığını öğrendiğini iddia ediyor. Bu sebepten dolayı Uber’e dava açarak 45 milyon istiyor.

Fransız iş adamı eşini aldattığını hiçe sayıp boşanma sebebinin Uber’de bulunan sistem açıklığından kaynaklandığını söyleyerek Uber’i suçladı. Haber Fransız gazete Le Figaro’da yer aldı. Uber’e karşı hukuk mücadelesi başlatan Fransız iş adamının davası hala sürmekte. Davanın sonucu iki tarafta da merak ediliyor. Böyle bir ilginç olayın meydana gelmiş olması ise Uber açısından oldukça talihsiz bir durum.

Uber Aldatma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film