IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film

IDA ile yabancı dilde en iyi yabancı film Oscar Ödülü alan Pawel Pawlikowski yeni filmini çekiyor.

IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film

IDA’yla Yabancı Dilde En İyi Yabancı Film kategorisinde Oscar ödülü kazanan Yönetmen Pawel Pawlikowski, yeni filmi Cold War için yeniden hızlı çalışmalara başladı. 1950’li yıllarda Polonya, Yugoslavya, Berlin ve Paris hattında yaşanan hikâyede farklı geçmişlerden gelen iki insan arasındaki tutkulu bir aşkın işleneceği belirtiliyor.

Polonyalı Ünlü Yönetmen Yeni Filmiyle Dikkat Çekiyor

2004 yılında vizyona giren My Summer of Love filminin ardından uluslararası şekilde tanınır hale gelen Polonyalı ünlü yönetmen Paweł Pawlikowski, 2013 yılında da Ida‘yla sektöre adeta damgasını vurmuştu. İki Oscar adaylığı ile Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar’ı kazanan Pawlikowski, ödül tarihinde de bir ilke imza atarak önemli başarılar kazanmıştı.

Oscar kazanan ilk Polonya filmi olma özelliğini taşıyan Ida, BAFTA Ödülü’nün de sahibi olurken Leviathan’ın kazandığı Altın Küre’de adaylığı da bulunuyor. Cold War’ın kadrosunda ise Ida’da Wanda rolüyle tanınan Agata Kulesza’nın yanı sıra Tomasz Kot ile Joanna Kulig yer alacağı kesinleşti. Ida filminin üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen herhangi bir projede bulunmayan Paweł Pawlikowski’nin yeni projesi tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

IDA Pawel Pawlikowski
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor