Profesyonel E-Spor Oyuncusu İzlenme Rekoru Kırdı

Ünlü profesyonel E-spor oyuncusu olan Faker'in League of Legends yayını izlenme rekorları kırdı.

Profesyonel E-Spor Oyuncusu İzlenme Rekoru Kırdı

Geçtiğimiz günlerde oyun yayın platformu olan Twitch üzerinde kırılması güç bir rekor gerçekleştirildi. League of Legends oyuncusu Faker ilk canlı yayınında yaklaşık 245.000'e yakın bir seyirci kitlesi tarafından izlendi. Büyük bir seyirci kitle tarafından izlenen bu canlı yayın, Faker'in kanalını bireysel olarak en fazla izlenen kanal yaptı.

Bu dönemlerde e-spor'ı takip edenler ve ilgi gösterenler tarafından Twitch'in en fenomen yayıncılarından olan League of Legends oyuncusu Faker gerçek adıyla da Lee Sang-hyeok bu önemli başarısı ile bir rekora imza atmış oldu. Profesyonel League of Legends oyuncusu olan 20 yaşındaki Lee Sang-hyeok bugüne kadar oynadığı oyunlarda binlerce euro gelir elde etmiştir.

Lee Sang-hyeok yaptığı maçlarını binlerce kişi takip etmiştir fakat daha Twitch yayını yapmamıştı. Yaptığı ilk yayında da müthiş bir başarı elde eden Lee Sang-hyeok, Twitch'de yaptığı ilk yayında 245.00' yakın seyirci izlemiştir ve daha ilk yayınında bir rekora imza atmıştır. Bu rekor ile birlikte iyi bir gelir elde etti.

Günümüzde artık internet üzerinden gerçekleştirilen yayınların izlenme oranlarında büyük bir yükseliş olduğu yadsınamaz. Hal böyle olunca Facebook ve Youtube gibi platformlar da oyun konusunda canlı yayın desteklerini sunmaya başladılar.

E-Spor Twitch Canlı Yayın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor