WhatsApp Messenger İki Adımlı Doğrulama Yöntemini Sundu

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp Messenger'a iki adımlı doğrulama seçeneği getirildi.

WhatsApp Messenger İki Adımlı Doğrulama Yöntemini Sundu

WhatsApp' a yaklaşık 3 ay kadar önce gelmiş olan beta aşamasında bulunan iki adım şeklinde uygulanan doğrulama sistemi tüm whatsApp kullanıcıları için yayınlandı.

WhatsApp birçok yenilik sıralamaya başladı. Bu yenilikleri sıralarken de güvenliği ihmal etmek istemiyor. Bir süre önce WhatsApp uçtan uca şifreleme sistemini aktif etmişti. Bu işlemden sonra bir süredir beta kullanıcıları arasında iki adımlı doğrulamayı test ediyor.

İki Adımlı Doğrulamanın Avantajı

İki Adımlı Doğrulama sayesinde hesabın çalınma ihtimali sıfıra iniyor. Bu özellikte tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Dileyen kullanıcılar iki adımlı bu uygulamayı aktif hale getirecek. Böylece normal olarak telefon ile girişin dışında bir şifre de istenecek. Belli aralıklar size bu şifre sorulması ile şifreyi unutmamış olacaksınız.

Şifreli olduğu için de kimse sizin WhatsApp konuşmalarınızı göremeyecek. Görme ihtimalinin önüne geçildiği gibi hesabın çalınması gibi bir durum yaşanması ihtimali sıfıra yakın olmuş olacak. Güncelleme indirilerek kullanması da oldukça basit olan bir iki adım şeklinde olan doğrulama sistemi.

WhatsApp sahip olduğu yeniliklerine bir tanesini daha eklemiş oldu. Facebook tarafından satın alındığı günden bu yana uygulama için pek çok yeniliğin getirildiğini söylemek lazım. Fakat reklam konusunda WhatsApp için nasıl bir yöntem kullanılacak merak ediliyor. Çünkü mevzut reklam sistemi izin verilmediği zaman kullanılamıyor.

WhatsApp Messenger Doğrulama Güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film