Samsung'un Batarya Fabrikasında Yangın Çıktı

Samsung'un Çin'de bulunan batarya fabrikasında çıkan yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

Samsung'un Batarya Fabrikasında Yangın Çıktı

Çin'in Tianjin kentindeki Samsung'un batarya üreten alt firması olan Samsung SDI firmasının fabrikasında yangın meydana geldi.  Daha önceden Samsung'un büyük problem yaşamasına neden olan Samsung Galaxy Note 7 modelinde kullanılan bataryaların üretiminden sorumlu olan Samsung SDI büyük talihsizlik yaşamış oldu.

Samsung, Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı talihsiz haberleri telafi etmeye çalışırken diğer yandan yeni amiral gemisi olan Galaxy S8'i önümüzdeki günlerde duyurmaya hazırlanıyor. Son günlerde ilgi odağı haline gelen Galaxy S8 modeli için çalışmalarına devam eden Samsung, yaşadığı bu olaydan sonra toparlanmaya hazırlanıyor.

Batarya Üretimi Aksamayacak

Söz konusu haberi doğrulayan şirket yetkilileri, bu yangının fabrikanın atık deposunda çıktığını söyleyerek, yangının batarya üretimine herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını açıkladı. Şirket için batarya üretimi gerçekleştiren şirket olan Samsung SDI'nin resmi yetkilisi Shin Yong-doo, fabrikadaki bu yangının çok çok kısa bir süre içerisinde kontrol altına alındığını ve herhangi bir şekilde fabrikada üretim sorunu yaşanmayacağını tekrarlayarak yangına yaklaşık 19 itfaiye aracının ve 110 itfaiyecinin müdahalede bulunduğunu açıkladı. Yangının fabrikanın atık deposunda meydana gelmesi ve batarya üretim hattına ve diğer detaylara herhangi bir zarar vermemiş olması, Samsung açısından çok sevindirici ve rahatlatıcı bir gelişme oldu.

Samsung Batarya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film