Bursa Uzay Üssü Astronot Yetiştirecek

Bilim ve Teknoloji Merkezi Bursa'ya Uzay ve Havacılık Merkezi kurmaya karar verdi.

Bursa Uzay Üssü Astronot Yetiştirecek

Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından Uzay ve Havacılık Merkezi Projesi için Bursa tercih edildi. 120 Milyonluk yatırım hakkında merak edilenleri Bilim Teknoloji Merkezi Genel Koordinatörü Rıfat Bakan anlattı. Sayın Rıfat Bakan bu proje ile çocukların teorik eğitimlerinin pratiğe dönüşeceğini belirtmiştir.

Türkiye için bir ilk olan uzay ve havacılık merkezinin temellerinin yakın tarihte atılacağını da bildiren Bilim Teknoloji Merkezi Genel Koordinatörü Rıfat Bakan uzay çalışmalarına yönelik çalışmaların dünyada bir rekabet alanı oluşturduğunu da belirtmiştir. Geleceğin astronotlarının burada eğitim görerek ülkemizin ismini daha yukarılara taşıyacakları konusunda ki beklentisini de vurgulamıştır.

Uzay ve Havacılık Merkezi Projesi Bursa'ya ne kazandırır?

Amerika ve Rusya uzay ve havacılık konusunda önemli yatırımlar yapan ülkelerin başında yer almaktadır. Türkiye bu konudaki projesini tamamlamış ve inşaat aşamasına gelmiştir. İnşaat aşamasına başlanıldığı andan itibaren ki onsekiz ay içinde ziyaretçilerine hizmet vermeye başlaması beklenilen Uzay ve Havacılık Merkezi aynı zamanda Bursa ilimiz içinde büyük ölçüde yerli ve yabancı turist kaynağı oluşturacaktır. Proje Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılırken TÜBİTAK da projeyi desteklemektedir.

Bursa Uzay Üssü Astronot
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor