Türkiye'de Steam Oyun Fiyatları Yükselebilir

Steam'in bölge kilidi uygulaması Türkiye'de oyunlara zam gelerek oyun fiyatları artabilir.

Türkiye'de Steam Oyun Fiyatları Yükselebilir

Steam Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeye bölge kilidi uygulamıştır. Steam'ın uyguladığı bölge kilidi uygulaması Avrupa Komisyonu tarafından incelemeye alındı. Bu uygulamayı incelemeye alan Avrupa Komisyonu'nun vereceği karar uygulanırsa Türkiye'de oyunlara zam gelebilir.

Türkiye'ye Steam Tarafından Bölge Kilidi Uygulandı

Steam Türkiye için bölge kilidi uyguladı. Bu bölge kilidini incelemeye alan Avrupa Komisyonu bu inceleme sonucundan olumsuz karar çıkarırsa bölge kilidini kaldırabilir ve oyunlara zam gelmeyebilir. Eğer bu inceleme sonundan olumlu karar çıkar ve onaylanırsa Türkiye'de oyunlara zam gelebilir. Bu zam ile birlikte oyunların fiyatı iki katına çıkabilir. Steam daha önceki yıllarda Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Interactive, Koch Media ile anlaşmalar yapmıştır.

Bu anlaşmalardan sonra Steam Türkiye dâhil birkaç ülkeye bölge kilidi uygulamıştır. Bu uygulamayla euro ve dolar kuru sabitlenecek ve kurun yükselmesi halinde bile fiyat sabit kalacaktı. Fakat alınan oyun Türkiye'den alındıysa sadece Türkiye'de oynanabiliyordu ve başka ülkelerden oyunu oynamak isteyenler ise fark ödemek zorunda kalıyordu. Sonuç olarak eğer bölge kilidi kaldırılır fiyatlar kurdan değerlendirmeye alınırsa Türkiye'de oyun fiyatları iki katına çıkabilir.

Steam Oyun Zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor