Türkiye'de Yargılanan İlk Hacker Yarışma Sorusu Oldu

Türkiye'de yaptığı hack faaliyetleri nedeniyle ilk yargılanan hacker olan Tamer Şahin yarışma programında soru olarak soruldu.

Türkiye'de Yargılanan İlk Hacker Yarışma Sorusu Oldu

Türkiye de yargılanarak kayıtlara geçen ilk hacker olan Tamer Şahin, yarışma programların da soru olarak da soruldu. Peki bu yargılanan hacker olan Tamer Şahin kim?

Genç yaşlarında önemli siber saldırılar yapan Tamer Şahin, 18 yaşında iken 1999 senesinde Superonline' a ait olan internet sitesine bilgisayar korsanları olarak adını duyurdu. 13 yaşından bu yana Tamer Şahin' in en büyük ilgi alanı bilgisayarlar olmuş. Superonline' ye yaptığı saldırı ile internet servislerine yedi gün süre ile erişim sağlanamamış.

Daha sonra Osmanlı Bankası'na siber saldırı yapmış ve bu saldırı ile bankanın müşterilerinin fotoğraflarını sızdırmış. Sızdırmak ile kalmamış, bankaya ait olan siteye ''t.ş. buradaydı'' mesajını da bırakmış.

Bu Günlerde Tamer Şahin Ne Yapıyor?

Yaşadığı hayat boyunca etik hackerlik felsefesini benimseyen Şahin, uzun yıllar Microsoft ve HP gibi dev teknoloji firmaları ile beraber çalışarak onların sistemdeki açıklarını bulmuş. Halen, kendine ait olan bilgi güvenliği şirketi Terra Medusa'da çalışmaya devam ediyor. Bir yandan makale yazıyor. Bir çok Türk hackerın çocukluk idolü olan ve internet ortamında hayatını ve yaptıklarını okuduğu Tamer Şahin'in yarışmalarda konu olmuş olması hala unutulmadığının bir göstergesi diyebiliriz.

Kaynak: Webtekno

Yarışma Sorusu Hacker Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film