Apple iPhone 7 ile Satış Rekoru Kırdı

Apple ilk çeyrekte başta iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olmak üzere 78.3 milyon cihaz satışı gerçekleştirdi.

Apple iPhone 7 ile Satış Rekoru Kırdı

Piyasaya çıkmadan önce büyük bir merakla beklenen iPhone 7 Plus, piyasaya ilk çıktığı andan itibaren büyük bir ilgi görmeye başladı. Öyle ki, tüm iPhone modelleri arasında en çok satan model olarak iPhone 7 Plus ilk sıraya yerleşti.

Son modellerde radikal kararlar alarak özellikle tasarım anlamında büyük yenilikler getiren Apple, buna rağmen satışlarda üst sıralara çıkmayı başardı. iPhone 7 Plus; 2014'te piyasaya çıkan iPhone 6 Plus ve 6s Plus modellerini geride bırakarak en fazla satılan model oldu.

78.3 Milyon Satış

Çift kamera özelliği ile oldukça dikkat çeken iPhone 7 Plus, piyasaya ilk çıktığı günden bu yana iPhone 7'den daha fazla talep görmüştü. Hatta bu konuda Apple'ın CEO'su Tim Cook; iPhone 7 Plus'a olan talebi oldukça hafife aldıklarını, müşterilerin 7 Plus'a beklediklerinden daha fazla ilgi gösterdiklerini belirtti.

iPhone 7 Plus ve iPhone 7 modellerini bu yıl tek bir çeyrekte tam 78.3 milyon satış rakamına ulaşarak, Apple şirketine bir rekoru yaşattı. Bu sayının büyük bir kısmının ise iPhone 7 Plus'a ait olduğu belirtiliyor.

Apple'ın elde etmiş olduğu bu satış rakamıyla birlikte rakipleri karşısında pazar payındaki gücünü artırdığı gözlemlenmiş oldu. Gelecek aylar içerisinde Apple'ın satışlarında nasıl değişiklikler gerçekleşecek hep birlikte göreceğiz.

Apple iPhone 7 iPhone 7 Plus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film