Spotify'dan Kaldırıldığı İddia Edilen Türkçe Müzikler İçin Açıklama

Spotify'dan kaldırıldığı iddia edilmiş olan Türkçe müzikler konusunda açıklama geldi.

Spotify'dan Kaldırıldığı İddia Edilen Türkçe Müzikler İçin Açıklama

Spotify dünya üzerinde oldukça yaygın olarak kullanılan bir müzik servisi olduğundan dolayı pek çok kullanıcıya sahiptir. Spotify üzerinde yapılan araştırmalar sonucu bazı şarkıların kaldırıldığı gündeme gelmiş idi. Gündeme gelen şarkılar arasında bazı Türkçe şarkılar da bulunuyor.

Spotify'de kaldırılan Türkçe şarkılar arasında Tarkan, Yüksek Sadakat, Mirkelam, Athena gibi sanatçı ve grupların şarkılarının ya da albümleri yer alıyor. Uygulamayı kullanan kişiler aradıkları şarkılara ulaşamayınca Sportify Türkiye'den de bir açıklama geldi.

Spotify'dan Açıklama Geldi

Pek çok Türk sanatçının müziğinin ve albümlerinin kaldırılmış olması uygulamayı kullanan kişiler tarafından eleştiri aldı. Bu durumu kullanıcılara açıklama yaparak düzeltmeye çalışan Spotify Türkiye'den de beklenen açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre Türkçe müzik katalogu konusunda bir takım teknik aksaklıkların yaşandığı ifade edildi. Yaşanan bu teknik arızanın en kısa sürede düzeltileceği ile ilgili açıklama yapılsa da kullanıcılar bu açıklamadan tatmin olmadıklarını dile getirdi. Yapılan açıklamalarda albümlerde bulunan lisans haklarına sahip şirketlerin değişmesi ile bu tür problemlerin oluşabileceği de ifade edildi.

Pek çok kişinin müzik dinlemek için kullandığı ve aradığı parçaları kolaylıkla bulduğu Spotify sahip olduğu müzik haznesini genişletmesi ve pek çok sanatçı ile yaptığı anlaşmalarla biliniyor.

Müzik Spotify
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film