Google Dünyanın En Değerli Markası Oldu

Dünyanın en değerli markası olan Apple sahip olduğu birincilik tahtını Google'a kaptırdı.

Google Dünyanın En Değerli Markası Oldu

Dünyadaki en değerli markalar sıralamasında uzun zamandır birinciliği elinden bırakmayan Apple, bu unvanını Google’a kaptırdı.
Teknoloji devleri artık iş dünyasının da devleri olmaya başladı. En değerli şirketler ve en önemli zenginlere bakıldığında, çoğunluk teknoloji sektörü kökenli. Dev teknoloji firmaları işi o hale getirdiler ki; Birinci sıradaki teknoloji devini yalnızca, bir başka teknoloji devi indirebilir duruma geldi.

Google’ın Değeri Çok Yükseldi

Bağımsız danışmanlık şirketi Brand Finance’ın, 2017 yılı için hazırladığı Global 500 raporuna göre; bir önceki yıla oranla marka değeri %24 artış gösteren ve toplam değeri 109.5 milyar doları bulan Google, en büyük rakiplerinden ve yıllardır birinciliği kaptırmayan Apple’ı geçmeyi başarmış durumda. Apple ise, önceki yıla göre %27 değer kaybı yaşayarak 107.1 milyar dolarla ikinci durumda. Böylece, Apple’ın 6 yıllık birincilik serisi bozulmuş oluyor.

Apple Bekleneni Veremedi

Brand Finance’ın raporunun devamında, Apple firmasının müşterilerinin iyi niyetini kötüye kullandığına dikkat çekerek; Ayrıca, Apple Watch benzeri ürünlerin yeterli gelir elde etmekte bekleneni verememesi ve tüketici ihtiyaçlarına karşılık yeterli ürünler sunamamasının da güven kaybına yol açmış durumda olduğunu belirtiliyor. Bunlara rağmen, 2016’nın son bölümünde Apple rekor kırmayı başarmış durumda.

 

Google Apple Marka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film