Tim Cook Sahip Olduğu Hisselerin Bir Kısmını Sattı

Apple şirketinin CEO'su Tim Cook sahip olduğu hisselerin bir kısmını 5 milyon dolara sattı.

Tim Cook Sahip Olduğu Hisselerin Bir Kısmını Sattı

Apple şirketinin CEO’su Tim Cook, elindeki Apple hisselerinden 40.000 adedini 5 milyon dolara sattı. Apple’ın CEO’su elinde pek çok Apple hissesi bulunduruyordu ve yaşanan birtakım sorunlar yüzünden Apple’ın en tepedeki ismi, ünlü CEO elinden bir miktar Apple hissesini çıkardı.

Tim Cook, 2011 yılında Apple şirketinin başına geldi ve şirketin CEO’su oldu. Apple tarihinde Steve Jobs’tan sonra en iyi yönetici olarak görülen Tim Cook, elinde pek çok Apple hissesi de bulunduruyordu. Tim Cook, şirkette her yıl pek çok başarı gösterdi ve 1 milyona yakın hissenin sahibi oldu.

Apple’ın İos 10.2.1 Sürümünde Birçok Hata Baş Gösteriyor

Tim Cook, elindeki Apple hisselerini satmaya başladı. Geçtiğimiz hafta toplam 120.00 adet hissesini satan Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz gün de 40.000 adet hissesini 5 milyon dolar karşılığında sattı. Böylelikle Tim Cook, Apple hisselerini satarak 16 milyon dolar kazanmış oldu.

Tüm bu yaşananların üzerine neden Apple hisselerinin satıldığı tartışma konusu oldu. Tüm bunlar merak edilirken, Tim Cook’un Apple’dan ayrılacağı da söylentiler arasında. Bu hisseler pastanın en küçük dilimi olduğu için, Tim Cook’un Apple’dan ayrılması pek mümkün görünmüyor. Apple’ın İos 10.2.1 sürümündeki hataların bu hisse satışlarına sebep olduğu da tartışmalar arasında yerini aldı.

Apple Hisse Tim Cook
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film