Apple Mac İçin ARM Tabanlı Çipe Geçmeye Hazırlanıyor

Apple şirketinin Mac ürünleri için ARM tabanlı yeni bir çip üretimine başladığı söyleniyor.

Apple Mac İçin ARM Tabanlı Çipe Geçmeye Hazırlanıyor

Apple şirketi, Mac ürününe özel ARM tabanlı yeni bir çip geliştirmeye hazırlanıyor. Alınan duyumlara göre, bu çip sayesinde Intel işlemcilerle birlikte bu çip birlikte görev yapabilecek. Intel işlemcilerle birlikte görev yapabilecek olan bu çip seti aynı zamanda düşük güç gerektiren görevleri de halledebilecek. Bu işlemleri halleden çip seti aynı zamanda daha fazla bir güç tasarrufu da sağlayacak.

Yeni Çipin Özellikleri

Bloomberg’in haberine göre; Apple firması şu an Mac ürünü için bir ARM çipi üretmeye hazırlanıyor. Bu yeni çip seti Mac için çalışırken, Intel işlemcilerle birlikte görev yapacak ve daha fazla bir güç tasarrufu gerçekleştirecek. Aynı zamanda bu çip seti bilgisayar uyku modu konumundayken yazılım güncellemesi ve e-postaları kontrol etme görevlerini sağlayan masOS özelliği olan Power Nap gibi görevlerini yerine getirecek. Bu görevleri yeni çip setine atanarak, bu görevleri yerine getirmesi sağlanacak.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Touch Bar da bir ARM tabanlı işlemciydi. Bu yeni ARM tabanlı çip, geçen yıl duyurulan Touch Bar’ın yaptığından daha fazla görevi üstlenecek. Apple tarafından Mac için ne tür gelişmeler ortaya koyacağı, Macbook severler tarafından merak içerisinde bekleniyor.

Apple Macbook Mac
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film