Boston Dynamics'in Handle İsimli Robotun Videosu Sızdırıldı

Boston Dynamics isminden çok söz ettirecek gibi görünen Handle isimli robotunun videosu internete sızdırıldı.

Boston Dynamics'in Handle İsimli Robotun Videosu Sızdırıldı

İnsana benzetim amaçlı dinamik robot ve yazılımların tasarım ve inşasında uzmanlaşmış bir mühendislik şirketi olan Boston Dynamics'in hız açısından kendine hayran bıraktıran Handle isimli yeni robotu sızdırılan video ile gün yüzüne çıkarıldı. Yüksek ağırlıklardaki rahatlığı ve dış mekândaki atikliği ile bir mühendislik harikası olduğunun yanında insanın kolayca taklitlerini yapması da onu zirveye taşıyacak gibi.

İnsan taklitlerini kolaylıkla yapmasının yanında istenildiğinde mod değiştirilerek dört ayaklı hale dönüştürülmektedir. Sızdırılan bu video Boston Dynamics'in bu konuda çığır açacak olacağına kesin gözüyle bakılmaktadır. Ancak Handle isimli bu robotun pürüzsüz yüzeylerde daha başarılı olduğu engebeli zeminlerde zorlanacağı belirtilmektedir.

Robot geliştiricilerinin sıklıkla üzerinde durduğu ekstrem hareketleri yapabilen bir robot geliştirmek hususunda handle sahip olduğu robotik kolları ile rahatlıkla duvar benzeri yapılardan atlayabilmekte olup son derece dengeli bir yapıya büründürülmüş. Başka benzer robotik yapılar olan Atlas ve Segway göz önüne alındığında Handlenin diğerlerine göre daha üstün özelliklere sahip olduğu belirtilmektedir. Boston Dynamics'in ses getireceği bu yeni robotu birkaç ufak dokunuşla adından söz ettireceğe benziyor.

Handle Boston Dynamics Robot
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film