Facebook TV Yakında Geliyor

Bir süredir merakla beklenmekte olan Facebook TV çalışmasının yakında kullanıcılar için hizmete gireceği söyleniyor.

Facebook TV Yakında Geliyor

Apple TV gibi bir uygulama yapmak için uzun zamandır uğraşan Facebook, çabalarının sonucunu almak üzere. Yakında kullanıma sunulması beklenilen ve büyük merak uyandıran bu çalışmanın başarılı olacağı düşünülüyor. Facebook gerçekleştirdiği yenilikleri ile adından yine söz ettirmeye devam edecek gibi görünmektedir. Uzun zamandan bu yana sahip olduğu hizmetlerini genişletmeye devam eden Facebook, yapacağı Facebook TV çalışması ile bunu bir adım daha ileriye taşıyacak.

Facebook’dan Çok Daha Fazlası Yer Alacak

The Wall Street Journal’dan sızan bilgilerde; Facebook’un, büyük medya firmaları ile lisans anlaşmaları için görüşmeler yaptığı belirtiliyor. Geçtiğimiz yazdan bu yana Facebook’un üzerinde çalıştığı Facebook TV ile ilgili çok fazla bir bilgi bulunmuyor. Çıkacak uygulamanın; Facebook’un büyük ekrana yansıtılmış sürümünden çok daha fazla uygulama içereceği düşünülüyor. Apple TV’ye rakip olarak gösterilen uygulama, Facebook’un kendi içeriğinin yanı sıra en son filmler, diziler ve spor programları gibi birçok yenilik ile karşımıza geleceği söylenmekte.

Facebook’un Böyle Bir Uygulama Yapmasının Amacı Ne?

Facebook’un bu tip bir uygulama ile karşımıza gelmesinin nedeni nedir? Sorusunun cevabı çok basit. Facebook’un sosyal medyadaki internet reklamlarından kazanabileceği paranın bir sınırı var. Diğer yandan, TV’de elde edilen reklam gelirleri ise, çok büyük bir kazanç anlamına gelmekte. Fortune’un “Dünyanın en güçlü kadını” olarak adlandırdığı Facebook’un Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn; “Şirketin 5 yıl içinde %100 video içeriğine yoğunlaşacağını” belirtmişti.

Facebook Facebook TV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film