Türk Müziğinin Efsanesi Barış Manço Unutulmadı

Türk müziğinin efsane ismi Barış Manço ölümünün 18. yılında unutulmadı.

Türk Müziğinin Efsanesi Barış Manço Unutulmadı

Türk müziğinde unutulmazlar arasına giren Barış Manço bundan 18 yıl önce hayatını kaybetmiş tüm ülkeyi yasa boğmuştu. Ölümünden 18 yıl sonra Barış Manço anılmaya devam ediyor. Türk müziğinin eskimeyen isimleri arasında yer alan ve dünyaca ünlü olmuş olan Barış Manço ölüm yıl dönümünde tekrardan sevenleri tarafından unutulmadı.

Efsane Barış Manço Kimdir?

Türk motiflerinin olduğu pop ve rock parçaları ile onlarca besteye imza atan sanatçı 1946 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluğundan itibaren müziğe gönül veren sanatçı aile desteğini alarak amatör olarak başladığı müziği 50’li yıllarda kurduğu grupla devam etti. Dünya çapında bir çok ödüle de sahip olan Barış Manço, Japonya’da efsaneler arasında gösterilirken Belçika’dan, Fransa’ya bir çok nişanı almaya hak kazandı. Unutulmaz eserlere imza atan sanatçı yaptığı çocuk programı ile büyük bir hayran kitlesi yakaladı.

Ayrıca dünyayı gezdiği ve tanıttığı programda yıllarca ekranlarda boy gösterdi. Devlet sanatçısı olan Barış Manço 18 yıl önce 1 Şubatta kalp krizi geçirmiş ülkede günlerce yas ilan edilmişti. Giyim tarzı ve şarkıları ile çocuklardan yaşlılara kadar tüm ülkeyi kucaklayan bir sanatçı oldu Barış Manço.

Barış Manço Türk Müziği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor