Pedro Almodóvar 70. Cannes Film Festivali'nde Jüri Başkanı

Pedro Almodóvar bu yıl 70.si düzenlenecek olan Cannes Film festivalinde jüri başkanı oluyor.

Pedro Almodóvar 70. Cannes Film Festivali'nde Jüri Başkanı

Dünyanın en prestijli film festivallerinden Cannes, bu sene 70 yaşında. Dünyanın dört bir yanından katılan filmlerin ödüllerinin dağıtıldığı gecede kırmız halıda ki konuklar ve film jürileri aylar öncesinde merakla bekleniyor. Cannes için bu seneki jüri başkanı İspanyolların gurur kaynaklarından şu anda yaşayan en değerli yönetmen Pedro Almadovar jüri başkanlığı koltuğuna oturacak

Pedro Almodóvar Kimdir?

İspanyol yönetmen 67 yaşında birçok başarılı işe imza atmış biri. İspanyollar için en değerli sanatçılardan olan yönetmen filmlerinde dram türünde yönettiği filmlerin yanında senaryo yazarlığı da yapıyor.

Ünlü Yönetmenden Derin Açıklama

İspanyol Yönetmen Pedro Almadovar Cannes jüri başkanlığı için yapılan basın duyurusunda yönetmenin bu görev için gururlu olduğu açıklanırken, ünlü sanatçının jüri başkanlığı için her şeyini ruhunu vereceğini ve elinden geleni yapacağı ile ilgili açıklamalarını da yayınladılar. Cannes festivali bu sene 17- 28 Mayısta düzenlenirken dünyaca ünlü isimlere ev sahipliği yapacak. Başkanı belli olan Cannes festivalinin jüri üyeleri için film sevenler nisan ayını beklemek zorunda.

Pedro Almadovar Cannes Film Festivali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film