Türkiye'de Bir Devrim: Kan Lazım Uygulaması

Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencileri Kan Lazım isminde bir uygulama geliştirdiler.

Türkiye'de Bir Devrim: Kan Lazım Uygulaması

Süleyman Demirel Üniversitesinde öğrenimlerini devam ettiren iki öğrenci tarafından devrim niteliğinde bir uygulama yapıldı. Bu uygulama sayesinde kana ihtiyacı olan hasta yakınları kolaylıkla kan bulabilecek.

Bu Uygulama Ne İşe Yarayacak

Uygulamanın amacı kana ihtiyaç duyan hastalar ile kan bağışçılarını bir platformda toplayabilmek. Bu uygulama ücretsiz olarak Google play store ve Apple store'dan indirilebilecek. Aynı zamanda kullanımı da kolay olan bu uygulamayı herkes rahatlıkla kullanabilir. Bu uygulama hastaneler ile ortaklaşa çalışacak. Üniversite hastanelerinin kan alma birimlerine bu uygulama ücretsiz olarak kurulacak. Kan ihtiyacı gerektiğinde bu uygulama ile hastane kan alma birimi çağrı yapabilecek ve kan ihtiyacını kolayca herkese duyurabilme imkânına ulaşacak.

Kan Lazım Uygulamasının Misyonu

Uygulamanın yaratıcılarından biri olan Eftal Yurtseven bunu şöyle açıklıyor; " Ülkemizde maalesef kan bağışında bulunan kişi sayısı az. Avrupa ülkelerine göre bu konuda çok gerideyiz. Amacımız kan bağışına insanları teşvik etmek. Bizler ülkemizdeki kan bağışına destek hedefini yukarılara çekmek istiyoruz. Bu uygulamanın misyonu yani hedefi budur."

Ülkemizdeki gençlerin gerçekleştirmiş oldukları topluma faydalı çalışmaların Limit Haber olarak daha da artmasını temenni ediyoruz. Gelecek günlerde bu konudaki çalışmalar ile ilgili haberleri yayınlamaya devam edeceğiz.

Kan Lazım Uygulama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Güzel Proje     2017-06-11 Adam yapmış. İnşallah sağlık bakanlığından destek alırlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film