Amerika'da Avukatlık Sınavı İçin Macbook Pro Kullanımı Yasaklandı

Amerika'da avukatlık sınavı esnasında bazı eyaletlerde Macbook Pro bazılarında ise Touch Bar kullanımı yasaklandı.

Amerika'da Avukatlık Sınavı İçin Macbook Pro Kullanımı Yasaklandı

Amerika Birleşik Devletleri’nin birkaç eyaletinde, yapılan avukatlık sınavlarında MacBook Pro kullanımı yasaklanırken; Bazı eyaletlerde ise, MacBook Pro Touch Bar özelliğinin kullanımı yasaklandı.

Apple’ın diz üstü bilgisayarı MacBook Pro, ilginç bir olayla anılıyor. ABD’nin birçok eyaletinde, Şubat ayında yapılacak olan avukatlık sınavında öğrencilere, MacBook Pro kullanıyorlarsa, sınava getirmemeleri veya getirirlerse de Touch Bar özelliğini kapatmaları gerektiği bildirildi. Bunun nedeni ile ilgili olarak, sınav yazılım firması ExamSoft, Touch Bar’ın kelime tahmin özelliğinin sınavda haksızlık oluşturabileceği düşüncesinin olabileceğini belirtiyor.

Farklı Eyaletlerde Farklı Uygulamalar Söz Konusu

Apple MacBook Pro Touch Bar’ın yasaklanması ile ilgili olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok eyalet farklı uygulamalar yapmakta. Mesela, North Carolina Eyaleti’nde, gözetmenler ve teknisyenler özelliğin devre dışı bırakılması için kontrol yapacaklar. Touch Bar özelliği standart hale getirildikten sonra sınava alınabilecek. Bazı eyaletlerde ise MacBook Pro kullanımı tamamen yasaklandı. Ohio Eyalet Üniversitesi Hukuk Profesörü Katherine Silver Kelly, Pennsylvania, West Virginia, Massachusetts, Oklahoma ve California ‘da yasaklandığını söyledi.

Bu ilginç olayın öğrenciler tarafından nasıl karşılanacağı ise merakla bekleniyor. Çünkü Amerika'da büyük bir kitle tarafından kullanılan Macbook Pro, öğrenciler arasında yaygın olarak kullanılmakta olan cihazların başında geliyor.

Macbook Macbook Pro Avukat Sınav Hukuk Sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film