Ruslar İki Uçağı Bir Araya Getirdi

Ruslar taşıma için iki uçak türünü birleştirdi ve 500 ton yük taşıyabilecek uçak geliştirdiler.

Ruslar İki Uçağı Bir Araya Getirdi

Kargo taşıma uçakları ile deniz uçaklarının karışımı olan konsept teknoloji için parlak vaatlerde bulunuyor. Rusya'da tasarlanan yeni sivil kargo uçağı, okyanusların üzerinde uçarken 500 tona kadar yük taşıyabilirken süren kişiye yükten dolayı tehlike arz etmiyor. Projede neredeyse son noktaya gelindi.

Bu araç, yakıt verimliliği konusunda yüzeye yakın uçacak bir mimariye sahip olması bekleniyor. Rusya'nın ürettiği taşıyıcı aracı, deniz uçağı ve kargo uçağının karması denilebilir. Su ya da buz gibi yüzeylerde (Belli derecede pürüzsüz) kalkış yapabilen melez uçak, daha az sürtünme kuvvetine ihtiyaç duyarak bağımlılıklarını en aza indiriyor. Söz konusu olan taşıt yakıtı az tüketiyor.

Rus Yetkilileri Uçak İçin Övgü Dolu Sözler Kullandı

Rus Geliştiriciler, bu melez taşıtın karada farklı altyapıya ihtiyaç duymayacağını ve bulunduğu arazinin izin verdiği her yerde kıyıda konumlanabileceğini ifade etti. Uçakta iddia edilen gibi 500 tona yaklaşık bir yük taşıyabilecek. Bu teknoloji ürünü melez uçağın Rus geliştiricileri tarafından tam tarih verilmese de 2020 yılında tamamlanması bekleniyor. Gelecek yıllarda uçağın piyasaya sürülmesiyle birlikte nasıl bir etki oluşturacağı merakla beklenmektedir.

Kaynak: Webtekno

Rus Uçağı Uçak Kargo Uçağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film