Windows 10 Oyun Modu Dağıtılmaya Başlandı

Microsoft tarafından bir süre önce tanıtılan Windows 10 Oyun Modu dağıtılmaya başlandı.

Windows 10 Oyun Modu Dağıtılmaya Başlandı

Önceki günlerde testlerine başlanan Windows 10 Oyun Modu dağıtılmaya başlandı. 2016 yılının sonlarına doğru Microsoft’dan yapılan açıklamaya göre; Windows 10 kullanan bilgisayarlar için oyun performansı sağlayacak bir oyun modu geliştirildiğini, çalışmaların test aşamasında olduğunu ve modun ne işe yaradığını açıklamıştı. Microsoft, sonunda 15019 ön izleme sürümünü Windows 10 Insider programı ile kullanıcılara dağıtmaya başladı.

Microsoft Sorunlar Konusunda Uyarı Yaptı

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre, izleme sürümünde platform tabanlı bir takım hatalar olabileceği, bu durumun kendileriyle bir ilgisi olmadığı ve bazı oyunlarda sorunlar yaşanabileceği açıklandı.

Microsoft, Yayınladığı Oyun Modu’nun Windows 10’a Ne Gibi Yenilikler Getirdiğini Açıkladı

Microsoft’un verdiği bilgilere göre; oyunu oynayanların oyun sırasında bilgisayarların donanımından en üst düzeyde verim alabilmeleri amaçlanmış. Microsoft, oyun modu’nun performansı etkilemesi amacı ile grafik kartı kaynakları ve ekran kartı kaynaklarını ön plana alarak çerçeve hızını iyileştirilmeyi amaçlamış. Windows 10’lar için oyun modu’nun bu yılın içinde çıkacak olan Windows 10 Creators Update ile tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.

Microsoft Windows 10 Oyun Modu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film