İnternet Ağı Koruma Artık Ücretsiz

İnternet ağı korumak için Tony Fortunato tarafından ücretsiz bir taktik geliştirildi.

İnternet Ağı Koruma Artık Ücretsiz

İnternet ağını korumak pahalı bir iştir. Ancak, uzman Tony Fortunato buna karşılık ücretsiz bir yöntem geliştirdi. Tony Fortunato’nun katıldığı bir şirket etkinliğinde, katılanlara geçici Wi-Fi ağı kurulmuş, şirketin çalışanları da kurulan Wi-Fi ağına bağlanmak istemiş. Ancak, Wi-Fi bağlantısının güvenlik açığı olacağı ve şirket bilgilerinin sızabileceği endişesi ile bağlanmaktan çekinmişler. Şirkette çalışanlarına alt ağa erişim izni vermiş. Ancak, art niyetlilere karşı neler yapılabileceğini de merak etmiş. Bir IT ekibi, bunun için 10 bin dolar koruma ücreti istemiş. Tony, bu ücreti geçici bir etkinlik için ödemek istemeyen şirkete, Windows 7 sürümlü bir Bilgisayarı VPN sunucusu haline getirmeleri ve verileri burada şifrelemelerini önerdi.

Tony Fortunato’nun Taktiği

  • Başlat, diyerek “ara” sekmesine ncpa.cpl yazarak enter’e basın.
  • “Ağ bağlantıları” sekmesinden “dosya” tıklanarak “yeni gelen bağlantı” seçilir. “Bu bilgisayara bağlanmaya izin ver” sekmesi çıkacak. VPN bağlantısı kurmak ve kullanma izni vermek için tüm kullanıcıların hesaplarının yanındaki onay kutusu işaretlenir ve “ileri”’ye basılır. Yeni VPN oluşturmak da mümkün.
  • “internet bağlantısı” kutusunu seçerek “ileri” düğmesine basın. “Erişime izin ver” denilerek görülen protokollerin varsayılan ayarları seçilir.
  • “Arayanların yerel alan ağıma erişmesine izin ver” sekmesine tıklayarak, “DHCP kullanarak IP adreslerini ata” deniliyor. Böylelikle bilgisayar Android ve Windows istemcilerden VPN bağlantısı alacak biçimde ayarlanıyor.

Kaynak: Network Computing

İnternet İnternet Ağı İnternet Güvenliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film